Ring Video Doorbell 2 gudrā durvju videozvana apskats

Runa ir par Ring Video Doorbell 2 gudro durvju videozvanu. Kā jau vari iedomāties, tas ir videozvans, kuru varam kontrolēt ar mūsu mobilo tālruni. Tādējādi varēsim ērti telefona ekrānā apskatīties, kas ir atnācis pie mums ciemos un pat aprunāties, jo videozvanā ir iebūvēts gan mikrofons, gan skaļrunis. Papildus, videozvans ir aprīkots arī ar kustību sensoru un telefonā saņemsim paziņojumu par kustību tā priekšā.

Ring šādu produktu tirgū nav pirmo dienu ar pīpi uz jumta un ražotāja mājaslapā varam apskatīt vēl vairākus videozvanus, drošības kameras un zvana skaļruņu aksesuārus. Uz apskatu saņemtais Video Doorbell Eiropā maksā ap 200 eiro un šī ražotāja videozvanu klāstā ir pa vidu, dārgākais Video Doorbell Elite maksā nepilnus 500 eiro.

Ierīces kastītē atradīsim videozvanu, vēl vienu papildus vāciņu (bildē nav ticis), pie sienas piestiprināmu pamatni, ķīļus leņķa izveidei (ir redzami bildē zemāk) un veselu lērumu mazu nieciņu – skrūves, vadiņus, diodi, urbi, līmeņrādi, uzlādes kabeli un pat mazu skrūvgriezi. Tātad, mums ir sarūpēts gandrīz viss nepieciešamais, lai šo zvanu piestiprinātu pie sienas un iedarbinātu.

Ring Video Doorbell 2 ir diezgan pamatīga izmēra ierīce. Durvju zvans ir 12.83 cm garš, 6.35 cm plats un 2.74 cm biezs. Tas darbojas vai nu no 8-24V elektrības izvada, vai ierīcē ievietojamas uzlādējamas akumulatoru baterijas. Durvju zvana komplektācijā ir iekļauti divi vāciņi (tumšs un gaiši pelēks), lai to varam pieskaņot mūsu ārsienai. Tāpat pozitīvi, ka ierīce ir izmantojama arī āra apstākļos – tā izturēs mitrumu un arī temperatūras no -20°C līdz 48°C. Tā kā Latvijas ziemās temperatūras stabiņš mēdz noslīdēt arī zem -20°C atzīmes, interesanti, kas notiks ar videozvanu. Iespējams, ziemas spelgonī nāksies māju atkal padarīt mazāk viedu.

Lai kamera varētu darboties, tai ir jābūt pievienotai pie Wi-Fi bezvadu interneta tīkla un tam ir jāspēj nodrošināt vismaz 2 Mbps datu pārraides ātrums, jo pie zemāka ātruma video būs vienkārši nebaudāms un mēs nevarēsim lāga saprast, kas par viesi mūs apciemojis.
Ja runājam par videozvana tehnisko aprīkojumu, tad tajā ir iestrādāta 1080p HD izšķirtspējas videokamera, kas apvienojumā ar tai apkārt iebūvētajiem infrasarkano staru raidītājiem spēj nodrošināt arī nakts filmēšanas režīmu.
Kamerai ir arī visnotaļ plats objektīvs (160 grādi), tāpēc durvju priekšā notiekošo varēsim apskatīt diezgan labi. Vienīgi kamerai nav diez ko dižs kadru maiņas ātrums – 15 fps un tas nozīmē, ka video nebūs pārāk plūdens. Nakts režīmā infrasarkano staru kamera darbojas pieņemami un varēsim apskatīt kas atnācis arī tumsā. Mikrofona un skaļruņa spējas ir pilnībā pietiekamas, ja zvans atrodas kādā kāpņu telpā, tomēr var būt grūtības uztvert sarunu, ja zvans pielikts pie mājas, kas atrodas blakus skaļam lielceļam.

Ražotājs norāda, ka videozvans ir jāuzstāda aptuveni 120 cm augstumā no zemes, lai tas varētu labāk noteikt kustības un nofilmēt. Tomēr ne visos gadījumos šāds novietojums būs ērts, tāpēc ierīces kastītē atradīsim arī divus ķīļus ar kuriem varam videozvanu pie sienas pieskrūvēt slīpumā un tādējādi kompensēt vietas trūkumu.

Attēlā zemāk mēs varam redzēt pamatni, kas pieskrūvējama pie sienas un tad uz tās ar citām skrūvēm piestiprinās pats durvju zvans. Visas nepieciešamās skrūves ir iekļautas komplektācijā.

Starp citu, ražotājs komplektā ar citiem nieciņiem ir iekļāvis arī mazu līmeņrādi, lai varam ierīci precīzi pielikt pie sienas. Sīkums, bet patīkami! 🙂

Ierīces uzstādīšana ir vienkārša

Pirms ķeramies pie videozvana pirmās ieslēgšanas, sapratīsim kā to var nodrošināt ar elektroenerģiju. Ja noņemsim ierīces priekšējo vāku, uzreiz uzskatāmi redzēsim tās akumulatoru.

Piespiežam uz metāla plāksnītes un laukā izslīdēs uzlādējams akumulators. Vizuāli tas kaut kādā mērā atgādina fotoaparātos redzētos akumulatorus un tehniski tam ir 6040 mAh ietilpība, kas ir aptuveni kā divu normālu telefonu bateriju apjoms. Uzlāde notiek ar kastē iekļauto (vai jebkuru citu) USB kabeli, kam baterijas pusē ir microUSB spraudnis. Tas nozīmē, ka šo bateriju varēsim uzlādēt kaut no datora. Par uzlādes statusu norāda uz baterijas iebūvētās gaismas diodes. Ja deg tikai zaļā gaisma, baterija ir uzlādēta. Tāpat par ierīces baterijas stāvokli situāciju varam noskaidrot mobilajā lietotnē.

Jautājums par to, cik bieži šī baterija būs jāuzlādē nav tik viegli atbildams. Tas ir atkarīgs no tā, cik bieži izmantosim šo ierīci un cik bieži liksim tai veikt filmēšanu. Mans novērojums pēc šīs ierīces testa ir tāds, ka vismaz dažus mēnešus ar vienu uzlādi izvilkt varēs.

Protams, loģisks jautājums ir par to, kā tad mēs dabūsim laukā bateriju, lai to uzlādētu. Redzi, videozvana augšējais vāciņš ir noņemams un drošībai to apakšā varam piediegt ar vienu skrūvīti (ar speciālas formas galvu). Atskrūvējam skrūvīti, noņemam vāciņu un izņemam bateriju. Uzlādējam to un varam atkārtot darbības apgrieztā secībā.

Ja mums jau ir elektriski darbināms durvju zvans, tad varam šo viedo ierīci pievienot pie elektrības pa taisno pieskrūvējot vadus pie ierīces aizmugurē redzamajām skrūvēm. Šajā gadījumā tā spēs no 8-24V maiņstrāvas avota uzlādēt savu iekšējo akumulatoru, kas tad arī darbinās ierīci.

Ja plānojam šo videozvanu pievienot pie esoša durvju zvana, tad var nākties izmantot komplektā iekļauto diodi. Ražotājs savā mājaslapā ir izveidojis speciālu skaidrojošo sadaļu par šo tēmu un varam noskatīties arī video.

Aplikācija saprotama un ar noderīgām iespējām

Kad ierīce ir uzlādēta un pieskrūvēta pie sienas, varam to savienot ar telefonu. No sākuma uz telefona jāuzstāda Ring mobilā lietotne (pieejama gan Android, gan iOS ierīcēm) un tad tajā jāizveido Ring servisa lietotāja konts, jāizvēlas mūsu ierīce (konkrēto kameru ērti var atrast no lietotnes “noskenējot” ierīces svītru kodu) un tālāk jau sekojam visiem uzstādīšanas vedņa soļiem, lai pievienotu ierīci Wi-Fi tīklam un savienotu ar lietotni.

Tuvojoties uzstādīšanas vedņa beigu soļiem, jānorāda kameras atrašanās vieta (gan mājoklī, gan mājokļa adrese) un varam ļaut tai piekļaut arī citus cilvēkus, piemēram, ģimenes locekļus.

Ring lietotnes saskarne ir diezgan saprotama un vienkārša. Pirmajā skatā redzam savas ierīces un uzreiz saprotam, kas ar videozvanu notiek – sarakstā uzskaitīti visi zvani, sarunas un kustības gadījumi. Savukārt, pašas kameras iestatījumos varam redzēt tās akumulatora uzlādes līmeni, palūkoties caur kameras aci uz pie mājas durvīm notiekošo, kā arī kontrolēt kameras paziņojumu daudzumu. Tieši šeit ir maināms arī zvana skaļums. Standarta melodija ir diezgan baisa, gribēsim to padarīt klusāku pirms sieva izdzīs no mājām.

Paziņojumi uz mobilo telefonu atceļo diezgan operatīvi un tādējādi nepalaidīsim garām mūsu viesi.

Principā visnoderīgākā Ring lietotnes funkcija ir iespēja regulēt kameras jūtīgumu. Proti, mēs varam norādīt, kuros reģionos uz kustībām nereaģēt, lai visu laiku nesaņemtu nevajadzīgus paziņojumus. Tas noderēs gadījumos, ja noteiktā kameras skata vietā ir kustība, piemēram, lielceļš.

Tāpat lietotnē varam iestatīt, lai kustības tiek detektētas tikai noteiktās dienās un laikos. Var arī dot iespēju kamerai pašai izlemt, kad par kustībām paziņot saimniekam.

Kameras ražotājs piedāvā arī interesantu iespēju izveidot tādu kā rajona patruļu. Proti, lietotnē var apskatīt informāciju no apkaimē esošo kameru lietotājiem, ja tie ir publicējuši video un komentārus par rajonā notiekošo. Diemžēl man tuvumā neredzēju nevienu šādas kameras lietotāju un nevarēju pārbaudīt kā tas darbojas praksē.

Ring kameras prot savienoties ar vienkāršo automatizācijas servisu IFTTT un nodot tam informāciju par zvana pogas piespiešanu vai kustības detektēšanu. Caur IFTTT varam noautomatizēt, lai uz šīm darbībām palaižas kādas citas ierīces. Piemēram, varam nokonfigurēt tādu risinājumu, ka uz lieveņa ieslēdzas gaisma, ja kamera detektē kādu kustību. Tāpat Ring kameras spēj sadarboties ar Alexa viedo asistentu.

Ar Chime Pro aksesuāru padarīsim videozvanu labāku

Apskatāmo videozvanu var papildināt arī ar aptuveni 60 eiro vērto Chime Pro ierīci. Tas ir bezvadu durvju zvana skaļrunis un reizē arī Wi-Fi tīkla pastiprinātājs. Šo mazuli iespraužam rozetē tuvāk durvju zvanam, Ring mobilajā lietotnē atpazīstam un savienojam ar durvju zvanu. Tad tas skandēs zvana skaņas, ja kāds viesis nospiedīs uz durvju zvana pogas. Tam var nomainīt zvana skaņas, regulēt skaļumu vai vispār likt uz kādu laiku apklust.

Chime Pro ir konfigurējams ar to pašu Ring lietotni, ko izmantojam videozvanam un lietotnē varam apskatīties Chime Pro statusu (izvēlēto tīklu un tā stiprumu), kā arī nomainīt zvana toni.

Mums ir pieejami arī maksas plāni

Ja gribēsim ar videozvanu uzņemtajiem video piekļūt arī vēlāk, lai tos noskatītos atkārtoti, būs jāpērk Ring maksas pakalpojums. Par 3 eiro mēnesī (vai 30 eiro gadā) mēs vienam Ring kameras vai videozvana produktam varam saņemt iespēju Ring mākoņservisā uzglabāt video līdz 60 dienām. Ja maksāsim 10 eiro mēnesī (vai 100 eiro gadā), varēsim līdz 60 dienām uzglabāt video neierobežotam Ring kameru un videozvanu skaitam no vienas fiziskas adreses.

Ring tīmekļa portālā varēsim apskatīties kameras notikumu sarakstu līdzīgi kā telefona lietotnē, kā arī lejupielādēt atsevišķus video klipus.

Secinājumi

Jā, Ring Video Doorbell 2 ir visnotaļ padārgs produkts, ja to uztveram kā vienkāršu durvju zvanu, tomēr tas nav nemaz tik vienkāršs durvju zvans.
Ja vēlamies iegūt ērtu un automatizējamu ar kameru un skaļruni/mikrofonu aprīkotu durvju zvanu, tad šis Ring produkts ir izmēģinājuma vērts. Šis ir tas gadījums, kad nekas nav pārlieku pārmudrīts un ierīce darbojas. Pateicoties iebūvētajam akumulatoram, tās uzstādīšana ir diezgan vienkārša un kameras kvalitāte dienas un nakts filmēšanai ir pilnībā pieņemama.

Ja jau kamera spēj detektēt kustību, tad es šādā produktā labprāt gribētu arī saņemt automātisku seju atpazīšanas funkciju. Tad es varētu saņemt paziņojumus telefonā tikai gadījumos, kad pie durvīm pienāk kāds svešinieks nevis paša ģimenes loceklis. Ring, saņemies! 🙂

Produkti: Ring Video Doorbell 2 un Ring Chime Pro.

Rakstu veidojis Kristaps Skutelis (kursors.lv).
Raksts aplūkojams arī šeit:
https://kursors.lv/2018/09/05/ring-video-doorbell-2-gudra-durvju-videozvana-apskats/.