Jānis Vanags stāsta par Netatmo Personal Weather Station

xRace organizātors par Netatmo Personal Weather Station

Autors: ELEME Datums: 07.02.2018 12:4719 skatījumiJānis Vanags – stāsta par savu pieredzi Netatmo Laikapstākļu stacijas izmantošanā.Jānis Vanags – xRace piedzīvojumu orientēšanās sacensību organizātors stāsta par savu pieredzi ar Netatmo Personal Weather Station (Personālā laikapstākļu stacija). Jāņa vērtējums par laikapstākļu stacijas uzstādīšanu, sniegtajiem ieguvumiem, plusiem un mīnusiem izlasāms zemāk.

​Vairāk par xRace – http://xrace.lv !

UZSTĀDĪŠANA

Uzstādīt sanāca ļoti viegli un intuitīvi vienkārši. Domāju, ka to varētu arī mana mamma. Nedaudz mulsināja tas, ka ārējais modulis neatjaunojās uzreiz un rādīja istabas temperatūru, lai gan atradās ārā. Tādējādi aplikācijā nevarēju saprast, kurš ir iekšas un kurš āras modulis. Bet pēc brīža jau parādījās viss korekti. Tiem, kam mazāk interesē āra temperatūra/apstākļi – pietiktu ar istabas moduli. Pie tam – interesanti likās, ka Rīgā jau daudziem āra modulis ir un ir iespējams sekot kādiem no tiem. Tāpat arī interesanti bija apskatīties cik kvaliatīvs gaiss ir katrā no Reģioniem, kāda pašlaik ir temperatūra, piemēram Sarkandaugavā un kādam pat bija vēja un nokrišņu sensori.

IEGUVUMI

Galvenais ieguvums ir tas, ko nevar izmērīt ar sajūtām, piemēram, temperatūru. Sausu vai sliktu gaisu būs grūtāk izjust. Kāds to sajutīs ātrāk, kāds vēlāk, bet tas jau būs par vēlu. Iekārta precīzi parādīs kāds mitrums un gaisa kvalitāte (jeb CO2 daudzums) visā dienas garumā. Izrādās ka 20m2 istabā ar diviem bērniem vakarā palasot pasaku, gaiss, jeb co2 līmenis paceļas virs normas, lai arī istaba pirms tam tika vēdināta. Šādi rādījumi ļauj saprast kā labāk atstāt telpas uz nakti, vai nav nepieciešama papildu vēdināšana, vai citas darbības lai uzlabotu gaisa kvalitāti. Tas pats attiecas uz mitruma/sausuma līmeni

PLUSI (+) MĪNUSI ()
Labs un elegants dizains un alumīnija korpuss. Labi izskatās un ir stingrs. Pamatstacijai nepieciešams vads, tāpēc sekcijā būs grūtāk ielikt. Būs jāatrod vieta, kur var piespraust vadu.
Ērti lietot gan ar aplikāciju telefonā, gan arī ar krāsainas gaismas indikatoru uz pašas ierīces Vēstures līknēs nevar savienot vairākus rādījumus – piemēram temperatūru ar CO2 vai CO2 ar gaisa mitrumu. Būtu iespējams noteikt sakarības starp šiem rādījumiem.
Noderīga informācija un istabas stāvokļa vēsture. Var paeksperimentēt ar dažādiem gaisa uzlabošanas metodēm, lai atrastu labāko​ Cena varētu būt nedaudz lētāka, bet ņemot vērā kvalitāti un funkcionālo ieguvumu – tā ir adekvāta.